Regulamin Rocznika 2003

                                                                                                                               

REGULAMIN DRUŻYNY

UNIA WARSZAWA ROCZNIK 2003

§1

Zasady ogólne

  1. Każdy zawodnik zobowiązany jest godnie reprezentować barwy klubowe, drużynę, kolegów jak i samego siebie na boisku i poza nim.

  1. Każdy zawodnik ma za zadanie systematycznie pracować w całym etapie szkolenia tak, by podnoszenie umiejętności sportowych mogło doprowadzić go do mistrzostwa sportowego.

  1. Nieodzownym elementem całego szkolenia jest również nauka w szkole i dbałość o rozwój w aspekcie mentalnym. Cały proces nie może przebiegać prawidłowo, gdy zawodnik nie będzie mógł połączyć tych dwóch aspektów, angażując się tylko w jeden z nich! Dlatego trener zobowiązany jest do kontrolowania i rozliczania zawodników z ocen i zachowania w szkole!

  1. Zawodnik wraz z rodzicem zobowiązany jest do dostarczenia trenerowi wykazu ocen z każdego semestru w postaci druku ze szkoły oraz ocen cząstkowych wraz z oceną z zachowania, po każdym zebraniu w szkole.

  1. Każdy zawodnik ma za zadanie w pełni angażować się w trening, być skoncentrowanym podczas wykonywania ćwiczeń, pomagać kolegom i mobilizować ich do maksymalnej pracy na treningach.

  1. Każdego zawodnika obowiązują jednakowe zasady sportowej rywalizacji (Fair Play). Szacunek jest fundamentalną zasadą, bez której drużyna nie może funkcjonować. W związku z tym, od każdego zawodnika wymagany jest szacunek wobec kolegów z własnej drużyny, jak również wobec zawodników z drużyny przeciwnej. Okazywanie szacunku w żaden sposób nie może być uzależnione od osiągniętego wyniku sportowego.
  2. Poprzez szacunek rozumiemy respektowanie wielu zasad, w szczególności:
  • kultury osobistej,
  • obowiązkowości i dyscypliny,
  • bycia wzorem dla młodszych zawodników,
  • punktualności - nie spóźniania się na zajęcia, mecze, zbiórki itp. (jako wyraz szacunku dla trenerów, zawodników oraz innym osobom uczestniczącym),
  • reprezentatywności - w szkole, podczas zgrupowania, wycieczek itp.,
  • reguł ustalonych wzajemnie w klubie i drużynie.

  1. Zawodnicy zobowiązani są do dbania o sprzęt sportowy, zarówno własny jak i klubowy (drużynowy) oraz przybory i przyrządy treningowe znajdujące się na obiektach sportowych wykorzystywanych przez zespół. Zawodnicy zobowiązani są również do posiadania odpowiedniego sprzętu reprezentacyjnego oraz treningowego, z którego będą korzystać podczas reprezentowania drużyny podczas oficjalnych zgrupowań i wyjazdów oraz podczas zajęć treningowych. Posiadanie jednolitego sprzętu świadczy o przynależności klubowej i drużynowej oraz o profesjonalnym podejściu do uprawianej dyscypliny sportu. W związku z powyższym zawodnicy powinni posiadać w szczególności:
  • jednolity sprzęt (reprezentacyjny i treningowy),
  • piłki,
  • właściwe obuwie (hala, boisko naturalne i sztuczne),
  • ochraniacze,
  • inny sprzęt wyznaczony przez trenera.
  1. Trener ustala odpowiedni plan i program szkolenia oraz realizuje postawione cele szkoleniowe wraz z zasadami funkcjonowania zespołu.
  2. Uczestnicy zajęć szkoleniowych zobowiązani są do wykonywania poleceń trenerów, dotyczących sposobu realizacji ćwiczeń oraz przestrzegania zasad ich wykonania. W razie wątpliwości zgłaszają do trenera pytania i uwagi po zajęciach treningowych w celu wyjaśnienia i omówienia ww. pytań i uwag. Zawodnicy, jeżeli mają taką potrzebę mogą zgłaszać również tematy spraw niezwiązane z prowadzonymi zajęciami, np.: sprawy wychowawcze, sprawy drużynowe, rodzinne, itp.
  3. Trenerzy wyznaczają dyżurnych odpowiedzialnych za sprzęt (tygodniowe cykle po 4 zawodników), którzy mają obowiązek:
  • zgłoszenia się 15 minut przed treningiem i w odpowiednim czasie przed meczem (w zależności od rodzaju spotkania i zbiórki) w celu zapoznania się z wytycznymi,
  • dopilnowanie posprzątania sprzętu treningowego, odpowiedniego przygotowania do treningu, meczu, turnieju, wyjazdu itp.,
    • zabierania sprzętu do prania.
  1. Każdy zawodnik ma obowiązek poinformowania trenera o swojej nieobecności na treningach oraz na zawodach, na które został powołany z odpowiednim wyprzedzeniem. W sytuacjach nagłych również zobligowany jest do poinformowania o zaistniałej sytuacji.

  • informacji udzielamy telefoniczne lub za pomocą sms-a. W wypadku, gdy termin jest odleglejszy można poinformować droga elektroniczną (E-mail),
  • w pierwszej kolejności odpowiedzialność za poinformowanie trenera bierze zawodnik,
  • w przypadku poważniejszych sytuacji, bądź sytuacji wynikłych nie z winy zawodnika o nieobecności zobligowany jest poinformować rodzic lub opiekun,
  • trener w razie nieusprawiedliwionego spóźnienia bądź nieobecności będzie wyciągał konsekwencje (indywidualnie w zależności od zaistniałej sytuacji).

  1. Podczas meczów i treningów rodzice, opiekunowie i kibice zobowiązani są do kulturalnego zachowania, w tym także w stosunku do rodziców i kibiców drużyny przeciwnej oraz o nie podpowiadanie zawodnikom jak mają grać. Instruowanie zawodników leży tylko i wyłącznie w gestii trenera!
    1. Rodzice i opiekunowie nie powinni znajdować się zbyt blisko boiska (hali, balonu, ławki rezerwowych, itp.), lecz tylko w wyznaczonej do tego strefie. Strefę tę wyznaczają przepisy obiektu, organizator lub trener. Trener ma także prawo zamknąć trening dla osób postronnych, bez podawania przyczyn (np. na boisku pod balonem, hali).
    2. Podczas meczów i treningów rodzice, opiekunowie, kibice etc. powinni przebywać na trybunach obiektu sportowego, na którym odbywają się zawody lub treningi.
    3. Zabrania się wchodzenia do szatni osobom postronnym, w tym także rodzicom i opiekunom zawodników, z wyjątkiem osób poproszonych przez sztab szkoleniowy.
  1. Zobowiązuje się rodziców i opiekunów zawodników do nie ingerowania w metody szkoleniowe podczas treningów oraz w ustalanie kadry meczowej. Takie zachowanie może spowodować szkody dla samego zawodnika, w tym zawieszenie w sesjach treningowych oraz w zawodach sportowych. W sprawach związanych ze szkoleniem, zapytania, uwagi czy jakiekolwiek podpowiedzi proszę kierować bezpośrednio do trenera, który będzie udzielał stosownych wyjaśnień i odpowiedzi podczas spotkań indywidualnych z opiekunem lub na zebraniach opiekunów.
  2. Zawodnicy będą poddawani regularnym testom w odpowiednich okresach treningowych, dlatego wymagana jest ich 100-procentowa frekwencja. W celu odpowiedniego monitorowania rozwoju zawodników będą przeprowadzane także specjalistyczne badania, w tym również badania płatne:
  • testy sprawności ogólnej,
  • testy sprawności specjalnej,
  • specjalistyczne badania.

Testy te mają pomagać trenerowi w odpowiednim dobraniu i zindywidualizowaniu przygotowań zespołu w celu osiągnięcia optymalnych wyników rozwoju zawodnika.

  1. Zdrowie zawodnika jest najważniejszym aspektem podczas treningu sportowego, dlatego też zawodnik zobligowany jest do przechodzenia regularnych badań okresowych dopuszczających go do uprawiania sportu. Jego zadaniem jest dopilnowanie terminów ważności oraz odpowiedniego zaplanowania kolejnych badań. Zawodnik bądź jego rodzic/opiekun powinien zgłosić się do trenera w sytuacjach:
  • braku wiedzy o końcu ważności badań,
  • w razie problemów z możliwością przeprowadzenia badań,
  • w celu pomocy w zorganizowaniu badania.
  1. Trener zobligowany jest do tworzenia odpowiedniej atmosfery w drużynie jak i utrzymywania odpowiedniej dyscypliny wychowawczej. Od niego zależy jak będą nagradzani i karani zawodnicy. Za rażące nie przestrzeganie powyższych postanowień oraz szczególne łamanie ogólnych zasad dobrego wychowania i kultury osobistej sprawa będzie kierowana do zarządu klubu.

§2

Zasady Drużyny – Trening

  1. Na trening wychodzimy wszyscy razem bądź po zezwoleniu przez trenera.
  2. Na obiekty sportowe jak boisko, hala, balon pneumatyczny nie wchodzimy bez zezwolenia trenera.
  3. Przed treningiem (bez rozgrzewki) nie wolno uderzać na bramkę, kopać o ścianę, mocno uderzać piłki do kolegi.
  4. Po wejściu na boisko, jeżeli nie było wyraźnego polecenia trenera zaczynamy własną rozgrzewkę od:
  • żonglerki nogami na zmianę PN i LN, wew. cz. stopy, z partnerem dowolnie
  • małych gier w postaci „dziadka 4x1, 4x2, 5x2”
  • podań w dwójkach po ziemi wew. cz. stopy na niedużej odległości od 5 do 10m
  • ćwiczeń stabilizujących – deska, deska bokiem, przodem itp.
  1. Bez zgody trenera nie wolno opuszczać zajęć, trzeba uzyskać zgodę.
  2. Początek treningu i ćwiczeń oraz ich płynność są tak samo ważne i istotne w części głównej jak i końcowej, dlatego na komendę trenera szybko organizujemy się by rozpocząć przywitanie na zbiórce. Po skończonym ćwiczeniu uzupełniamy płyny, koncentrujemy się na omówieniu kolejnego ćwiczenia i przechodzimy sprawnie do następnego.

Nie tolerujemy „ostatniego kopnięcia”, strzałów na bramkę czy tłumaczenia: „nie słyszałem”. Szybko i sprawnie ustawiamy się w sposób, jaki trener zarządzi. W razie nie dostosowania się, będzie wyznaczana kara przez trenera i drużynę!

  1. Przed jak i po treningu wyznaczeni dyżurni dbają, aby komplet sprzętu, jaki wyznaczył trener był przygotowany i przyniesiony na boisko/halę.
  2. Każdy zawodnik obowiązkowo na każdym treningu ma mieć piłkę, napój izotoniczny, ochraniacze i odpowiedni na dany dzień (kolor koszulki) sprzęt klubowy. W razie, gdyby zapomniał jednej z wymienionych rzeczy ma obowiązek zgłosić ten fakt trenerowi przed treningiem.

§3

Zasady drużyny – Mecz

  1. Przygotowywać się sumiennie do wszystkich imprez sportowych(mecz, turniej, liga itp.) W szczególności dbając o zalecenia trenera dotyczące stylu życia(żywienia, nawadniania organizmu) w takim stopniu jak odnosi się do występu zawodnika, zachowywać się w sposób sportowy w stosunku do kogokolwiek podczas meczu lub treningu.
  2. Akceptować decyzje podejmowane przez sędziego, asystenta sędziego oraz sędziego technicznego podczas meczu bez protestu – jedyną osobą, która może zgłaszać sprzeciw jest trener!
  3. Decyzje trenera są niepodważalne, nie ma pytań czy trener mnie wystawi?, Czy jeszcze zagram? I kiedy koniec spotkania? Podczas meczu nie dyskutujemy z trenerem tylko przestrzegamy zasad i wykonujemy polecenia – czas na pytania jest w szatni po meczu!
  4. Wszystkie decyzje i polecenia wydane przez trenera asystenta czy uprawnionego kierownika są tak samo ważne jak polecenia trenera – respektowania poleceń i POKORA to jedna z najważniejszych zasad w piłce nożnej!
  5. Na mecz wychodzimy maksymalnie skoncentrowani – gdy mamy rozpocząć rozgrzewkę słowo kapitana jest niepodważalne – organizujemy się jak najszybciej by odpowiednio przygotować organizm do wysiłku i zapobiedz kontuzji!
  6. Mecz jest sprawdzianem nabytych umiejętności podczas zajęć i wykorzystania ich w grze gdzie nie zawsze najważniejsza jest wygrana! Trzeba umieć przyjąć porażkę z honorem oraz pogratulować zwycięzcom wyciągając jak najwięcej wniosków z porażki! Następnie jeszcze ciężej pracować na treningach i nie poddawać się nigdy!

§4

Konsekwencje wynikające z powyższego regulaminu, w szczególności:

  1. Dyżurni - za złe wykonywanie obowiązków - przedłużenie wykonywania obowiązków(od tygodnia po cały sezon) lub nałożenie dodatkowych funkcji.
  2. Jeżeli zawodnik zaniedbuje swoje obowiązki w szkole, trener zobowiązany jest do odsunięcia go od treningu, w dalszej kolejności od zajęć, po zawieszenie. Wraz z opiekunami wyznaczają termin poprawy wyników i odpowiednią karę!
  3. Upomnienie i nagana trenera – za złe zachowanie wobec kolegów z drużyny (dokuczanie, „nieodpowiednie słownictwo”, brak szacunku) przeszkadzanie, nieodpowiedni stosunek do treningu ( nonszalancja, lekceważenie).
  4. Usunięcie zawodnika z zajęć – j.w.
  5. Niedopuszczenie zawodnika do zajęć oraz spotkań ligowych – w razie spóźnienia, złych ocen i zachowania!
  6. Zawieszenie czasowe - na prośbę rodzica, wychowawczyni oraz po decyzji trenera odnoszącej się do wyżej wymienionych sytuacji.
  7. Postawienie przed zarządem – na wniosek sztabu szkoleniowego z wyraźną prośbą o usunięcie zawodnika z klubu ( dotyczy wszystkich punktów w regulaminie).
  8. Brak sprzętu na zajęcia w postaci piłki, napoju izotonicznego, ochraniaczy bądź innej wyznaczonej przez trenera rzeczy i nie poinformowanie o tym trenera przed treningiem skutkuje nie wpuszczeniem na zajęcia ( wyjątkowe wypadki za usprawiedliwieniem rodzice do trzech razy).

§5

Motywacja i nagrody

  1. Pochwała trenera z wyróżnieniem, jako najlepszy zawodnik treningu.
  2. Systematyczna praca na treningach ( wysoka frekwencja) w połączeniu z wysokimi wynikami w nauce i testach klubowych, wzorowe zachowanie świadczące o odpowiedniej postawie wobec przeciwnika, na boisku i po za nim, oraz nastawienie godne sportowca (pomoc kolegom i trenerowi, zaangażowanie w trening) kwalifikuje zawodnika do ubiegania się o opaskę kapitana, do nagrody trenera na koniec sezonu, a przede wszystkim dostanie się do składu pierwszej drużyny.
  3. Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki przynajmniej w 1 teście sprawności ogólnej oraz sprawności specjalnej, dostają szansę do wyjazdu z pierwsza drużyną na spotkanie ligowe bądź turniej.
  4. Wszyscy zawodnicy, którzy wyróżnią się swoją postawą na zajęciach ( wyznacza trener) mają szansę na koniec treningu ( wyznaczona jednostka treningowa, w, której obowiązuje ta zasada) wybrać sposób zakończenia treningu – rzuty karne, wolne, konkurs poprzeczek itp., w przypadku gry wybiera własną drużynę.

§6

Zgrupowania i turnieje

  1. Obozy sportowe są nieodzownym elementem etapu szkolenia, w którym trener lepiej poznaje zawodników, scala cały zespół, przygotowuje go odpowiednio do zmagań ligowych. Podczas obozu wykonywana praca na zajęciach i po za nimi stanowi ogromną wartość i jest jeszcze bardziej skuteczna niż zajęcia stacjonarne. Dlatego też każdy zawodnik powinien uczestniczyć w takich zgrupowaniach w okresie letnim jak i zimowym!
  2. Wyjazdy na turnieje są kolejnym elementem doskonalącym umiejętności jak i sprawdzającym. Dlatego każdy zawodnik będzie uczestniczył w przynajmniej dwóch turniejach w okresie przygotowawczy zimowym.
  3. Powołania na turnieje zależą od wyżej wymienionych zasad i etapu przygotowań.
  4. Turnieje finansowane są w głównej mierze przez opiekunów zawodników, jeżeli istnieje możliwość dany wyjazd jest dofinansowywany przez klub bądź sponsora.
  5. Na każdy wyjazd trener może wyznaczyć kierownika wybranego z pośród rodziców bądź na wniosek (chętni).
  6. Podczas obozów, wyjazdów obowiązują stroje klubowe ( posiłki, oficjalne wyjścia, podróż autokarem itp.).
  7. Telefony , tablety i inny sprzęt elektroniczny jest kontrolowany przez trenera i wydawany zawodnikom w czasie do tego wyznaczonym.
  8. Na wyjazdy nie wolno zabierać słodyczy oraz gazowanych napojów – zaleca się zabranie kanapek na ciemnym pieczywie z warzywami, sałatkę, owoc oraz wodę ( herbata, sok ).
  9. Podczas posiłków czekamy aż wszyscy zjedzą oraz na pozwolenie trenera na odejście od stołu.
  10. Po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji obowiązkowo czytamy książki w czasie wyznaczonym przez trenera bądź odpoczywamy nie korzystając z żadnego sprzętu i tv.

§7

Postanowienia końcowe

  1. Zawodnik oraz opiekun zobowiązani są stosować do wyżej wymienionych zasad wraz z obowiązującym i zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu regulaminem.
  2. Wszelkie ważne informacje będą zamieszczane na oficjalnej stronie rocznika unia2003warszawa.futbolowo.pl, stronie klubowej oraz na portalu Facebook.
  3. Każdy zawodnik otrzymuje od trenera (drogą elektroniczną, na adres mailowy podany przez rodzica) komplet dokumentów z powyższym regulaminem, bazą testów oraz kartą zawodnika, które to muszą zostać podpisane przez trenera, rodzica(opiekuna) i samego zawodnika,
  4. W sprawach nieujętych w powyższym regulaminie decyduje zarząd klubu, sztab szkoleniowy i jeżeli wymaga tego sytuacja trener w porozumieniu z opiekunem.

                                                                                                                                                   

Podpis rodzica/opiekuna prawnego Podpis zawodnika

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości